Proje Destekçileri

Portalda yer alan içeriklerin hazırlanması ve videoların çekimlerinde farklı alanlarda uzmanlardan destek alınmıştır.

 • Aslıhan Özcan
  Sanat Terapisti

  1982 yılında İstanbul’da doğdu. Koç Üniversitesi’nde sosyoloji ve psikoloji üzerine çift anadal yaptı. 2008’de Lesley University’de Sanat Terapisi ve Akıl Sağlığı Danışmanlığı yüksek lisans programından mezun oldu. Amerika’da Tewksbury Devlet Hastanesi ve Riverside Gün Hastanesi’nde sanat terapisi stajyeri olarak çalıştı. Bireylere ve gruplara sanat terapisi uyguladı ve dışavurumcu terapi süpervizyonları aldı. Ardından Kosair Çocuk Hastanesi’nde sanat terapisti olarak çalıştı. Bu süreçte, fiziksel travma yaşamış, kronik veya ölümcül hastalıkları olan pediatrik hastalar, kardeşler ve ailelerle bireysel terapi ve grup terapisi uyguladı. 2010’da Türkiye’ye döndü ve “Hayatın Renkleri” adını verdiği proje ile Okmeydanı Eğitim Araştırma (eski adıyla Okmeydanı SSK), İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hastaneleri Pediatrik Onkoloji-Hematoloji Servislerinde gönüllü olarak sanat terapisi uyguladı. 2011’de Amerikan Hastanesi Psikiyatri Polikliniği ve Tüp Bebek Merkezi’nde ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Ergen Psikiyatrisi bölümünde uzman psikolog olarak çalıştı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı hastane çalışmalarının farklı etaplarında danışmanlık desteği vermekte ve psikolojik destek programlarının süpervizörlüğünü yürütmektedir.

 • Senem Zeytinoğlu Saydam
  Psikolog Doktor
  Uzmanlık alanı ergen, yetişkin, çift ve aile terapisi olan Psk. Dr. Senem Zeytinoğlu, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Yüksek lisansını Columbia Üniversitesi’nin Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde, doktorasını ise Drexel Üniversitesi’nin Çift ve Aile Terapisi Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktora tezi dudak damak yarığı ile doğan çocukların anne-babalarının deneyimleri üzerinedir. 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra, Kozyatağı Acıbadem Hastanesi’nin Pediatrik Nöroşirurji Bölümü’nde ise aile terapisti olarak görev almıştır, aynı hastanenin onkoloji bölümüne de destek vermiştir. 2016 yılından beri, Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün kadrosunda tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Klinik uzmanlık ve araştırma alanları arasında, sağlık sorunlarının ve görünüş farklılıklarının insan ve aile psikolojisine etkisi, medikal aile terapisi, ilişki sorunları ve travma yer almaktadır.
 • Yasemin Alpay
  Hemşire
  1985 Antalya doğumlu olan Yasemin Alpay’ın öğrenim hayatı Antalya’da geçti. Akdeniz Üniversitesi Antalya Sağlık Yüksekokulu’ndan 2010 yılında mezun oldu. Sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji Servisinde bir yıl çalıştı. 2011 yılında İstanbul SBÜ Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi’ne geçti. Çocuk Hematoloji ve Onkoloji servisinde bir yıl, yeni doğan yoğun bakımda 4 yıl boyunca çalıştı. Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi Kök Hücre Nakil Ünitesi’nde 6 ay eğitim aldı. 2016 yılından beri İstanbul SBÜ Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde servis sorumlu hemşiresi olarak görev yapmaktadır.
 • Fatma Çakır
  Hemşire
  1985 Kayseri doğumlu olan Fatma Çakır, ilk orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimine halen devam etmektedir. 2012 yılından beri İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Hematoloji-Onkoloji Servis Hemşiresi görevini sürdürmektedir.
 • Uzm. Dr. Hande Kızılolacak
  Doktor
  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji & Onkoloji Servisi Hekimi Hande Kızılocak, 1984 İstanbul doğumludur. İlkokul eğitimini Feriköy İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları” alanında uzmanlık eğitimini tamamladı. Children's Hospital Los Angeles ve Keck School of Medicine of USC’de “Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları” alanında stajlarını tamamladı. Ardından Kars Devlet Hastanesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında devlet hizmet yükümlülüğü aldı. Hematoloji-onkoloji yandal uzmanlık eğitimini ise İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdi. Kızılocak, şu an İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji & Onkoloji Servisi’nde Uzman Doktor olarak görev almaktadır. İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.
 • Uzm. Dr. Gürcan Dikme
  Doktor
 • Yrd. Doç. Ömer Doğru
  Doktor